Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Tenis Takımı Anlatıyor

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Tenis Takımı olarak, 10 yıldır gösterdiğimiz özverili çalışmalar sonucu elde ettiğimiz başarılarla, Kıbrıs adasında saygın bir yer edinmeyi başardık.

Her yıl Lefkoşa'da Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlediği üniversiteler arası tenis turnuvasında yaklaşık 10 yıldır okulumuzu temsil etmekteyiz.

Tenis Takımı Başkanı İnşaat Mühendisliği Öğrencisi Salih Can Şahin ile Röportaj:

 

  • Turnuvalara nasıl hazırlanıyorsunuz? Yeni oyuncuları nasıl seçiyorsunuz?

Turnuva hazırlıkları kapsamında yıl boyu süren antrenman programımız, oyuncularımızı müsabakalara hazır hale getirmek için düzenli olarak yürütmekteyiz. Her yıl Ekim ayında düzenlediğimiz seçmeler ile takımımızı, ihtiyaçlar doğrultusunda yeni oyuncularla güçlendirmekteyiz.

  •  Turnuvalara hazırlanma ve katılma dışında başka faaliyetleriniz var mı?

Elbette... Takımımız ayrıca, okulumuzun köklü spor kulüplerinden birisi olarak, kampus içinde düzenlediği etkinlikler ve eğitim faaliyetleriyle katkı sağlamaktadır. Tenis takımı olarak, Spor ve Rekreasyon Müdürlüğü ile iş birliği içinde, her dönem açtığımız başlangıç ve orta seviye tenis dersleri ile okulumuzda tenis öğrenmek isteyen öğrencilere bu sporda kendilerini geliştirme imkânı sağlamaktayız. Ayrıca düzenlemekte olduğumuz okul içi tenis turnuvaları ile takım dışı tenis severlere rekabet ortamında kendilerini gösterme şansı sunulmaktayız. Tenis takımımız, tenis sporu ve okulumuza katkı sağlamak için özveri ile çalışmalarına devam edecektir. Bu doğrultuda gelecekte okuldaki etkinliklerimizi çoğaltmayı ve katıldığımız turnuvalardaki başarılarımızı üst seviyeye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Başkan: Salih Can Şahin
e-poasta: can.sahinatmetu.edu.tr

Tüm Topluluklarımız