en
Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

EBİ Öğrenci Yurdu

EBİ Özel Öğrenci Yurdu

EBİ ÖĞRENCİ YURDU

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı EBİ A.Ş. tarafından inşa edilen EBİ Öğrenci Yurdu, ODTÜ KK Kampusu içerisinde yer almaktadır.

EBİ Öğrenci Yurdu, öğrencilerin girişten itibaren kendilerini "ev" konforu, huzur ve güvenliği içerisinde hissedebilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Nitelikli odalardan başka, lobi, danışma, kafeterya,  çalışma odası, çamaşır ve ütü odası, bilgisayar ve TV odası, ısınma ve soğutma sistemi, sürekli sıcak su, internet erişimi, ortak alanlarda dahili kamera sistemi, odalarda uydu bağlantılı TV gibi yaşamlarını kolaylaştıracak pek çok özellikle donatılmıştır.

Bir cephesi vadiye bakan EBİ Öğrenci Yurdu, Güzelyurt'a 6 km, Kalkanlı Köyüne 500 m, Rektörlük ve bölümlere ise 300 m mesafede bulunmaktadır.

EBİ Öğrenci Yurdu, toplam 2500 m2 alanda, 2 şer katlı üç bloktan oluşmaktadır. Tamamı süit daire şeklinde 35 oda / 140 yatak kapasiteli olarak inşa edilmiştir.

A Blok katları ile C Blok 1'inci katı baylar, idaremizin de bulunduğu C Blok zemin katı bayan öğrenciler için düzenlenmiştir. B Blokta ise çalışma salonu, bilgisayar odası,  lobi ve kafeterya yer almaktadır.

Her biri dört kişilik olarak değerlendirilebilen 45m2 lik süit daireler, standart olarak aşağıdaki malzemelerle donatılmıştır:

 

 • YATAK ODALARI
  - Sandıklı baza
  - Yatak
  - Kilitli iki kapaklı elbise dolabı
  - Komodin
  - Tül ve Perde

 

 • MUTFAK
  - Mutfak masası ve tabureleri
  - Fırın
  - Aspiratör
  - Çift gözlü elektrikli ocak
  - Mini buzdolabı

 

 • ÇALIŞMA SALONU
  - Çalışma masası
  - Kitap rafları
  - Sandalye
  - Dahili telefon 
  - Çalışma masası lambası

 

 • BANYO VE TUVALET
  - Duş kabini
  - Dolaplı lavabo ünitesi
  - Klozet
  - Ayna

 

 

Öğrencilerimize idari hizmetlerle birlikte, güvenlik ve temizlik hizmetlerinin verilmesi için, konularında eğitimli ve tecrübeli 1 Müdür, 2 Kat ve Temizlik görevlisi gün içerisinde düzenli olarak, 3 Danışma Görevlisi ise vardiyalı olarak 24 saat hizmet vermektedir.

EBİ Öğrenci Yurdu ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu içerisinde yer aldığından çevre güvenliği Özel Güvenlik tarafından sağlanmaktadır. Bina giriş-çıkışı ise Danışma görevlilerimizin kontrolü altında olup, tüm girişler ve ortak alanlar 24 saat kamera ile izlenmektedir.

Öğrencilerimizin şahsi malzemelerinin temizliği için, çamaşır programına yazılarak kendi çamaşırlarını yıkayıp, kurutup, ütülemeleri mümkündür. Personelimiz, aramıza yeni katılan öğrencilerimize temizlikle ilgili konularda ve makine kullanımlarında ihtiyaç oldukça ve imkanlar dahilinde yardımcı olmaktadır.

Yurt ücretlerine yemek ücreti dahil olmayıp, EBİ Öğrenci Yurdu içerisinde, öğrencilerimizin günün farklı saatlerine göre ihtiyaç duyabilecekleri sıcak-soğuk yemek ve içeceklerini temin edebileceği kafeterya bulunmaktadır. Kafeterya ayrıca, öğrencilerin misafirlerini ağırlamaları ve boş zamanlarını geçirmeleri için de uygun olup, temizlik, ürün çeşitliliği ve fiyat tutarlılığı, Yurt Yönetimince denetlenmektedir. Yemeklerini kendisi hazırlamak isteyen öğrencilerimiz içinse odalarda donanımlı mutfaklar mevcuttur.

EBİ Öğrenci Yurdu'nda ODTÜ KKK Yurtlar Yönetmeliği, Yurtlar Yönetim Kurulu Kararları ve ODTÜ Prensipleri  uygulanmakta, diğer tüm idari hizmetler KKTC EBİ A.Ş. Yönetim Hizmetleri Grubu  tarafından belirli esaslara göre verilmektedir.

 

Kayıt İşlemleri İçin Gerekli Belgeler

 • 2 adet fotoğraf  

Her yatak için öğrencilerimizden ayrıca 200 USD depozito ücreti alınmakta, taahhütname ekinde belirtilen eşya ve malzemelerin eksiksiz teslimi halinde, yurttan ayrılan öğrencilerimizin hesaplarına, depozitosu iade edilmektedir. Öğrencilerin Yurda giriş yaparken BANKA ÜCRET DEKONTUNU teslim etmeleri gerekmektedir.

EBİ Yurdu Ücret ve Depozito Ödemeleri İçin Banka Hesap Bilgileri:

Ücret Ödemesi (TL Hesabı):

İş Bankası KKTC ODTÜ Şubesi:  6822 / 15059
IBAN: TR50 0006 4000 0016 8220 0150 59

 

Deposito Ödemesi ve Uluslararası Öğrenci Yurt Ücreti  Hesabı (USD Hesabı):

İş Bankası KKTC ODTÜ Şubesi: 6822 / 4675
IBAN: TR50 0006 4000 0026 8220 0046 75

Not: Uluslararası öğrenciler yurt ücreti ödemesi için USD  Hesabını kullanacaklardır.

 

EBİ YURDU İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres EBİ Öğrenci Yurdu
ODTÜ KKK
Kalkanlı – Güzelyurt
Mersin 10 – Türkiye
İletişim Bilgileri Önder GÜLŞEN
Yurt Müdürü
E-posta: onderatebi-as.com, ebiogrenciyurduatgmail.com

Müdür Telefon: +90 392 661-3103, 0533 866 7076
Danışma Telefon: +90 392 661-3101
Fax: +90 392 661-3105

CANLI DESTEK