Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Bilim ve Teknoloji Merkezi

Bilim ve Teknoloji Merkezi

"Bilime Dokunmanın Yolu"

Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin amacı, ilköğretimden başlayarak, toplumun her katmanında bilimsel yaklaşım ve araştırma, yaratıcılık ve analiz yeteneğini geliştirmeyi özendirmek üzere faaliyetlerde bulunmak, toplum ve bilim arasındaki bağları güçlendirmek ve üniversitelerin topluma yönelik faaliyetlerini artırmak olarak benimsenmiştir. Ayrıca bilimsel düşüncenin bir hayat biçimi olması çeşitli şekillerde özendirilmeye çalışılmaktadır.  "Bilime Dokunmanın Yolu" ilkesinden yola çıkarak düzenlenen deneyler, günlük yaşamda gözlemlediğimiz ancak çoğu zaman farkına varmadığımız birçok fiziksel ilke ve doğa olayını, eğlendirici düzenekler içerisinde ziyaretçilere ulaştırmayı amaçlamaktadır. Bilim ve Teknoloji Merkezi'ni ziyaret eden ve geleceğin bilim insanları olacak gençler, hem bilimin nasıl geliştiğini görecek hem de bugünün teknolojisini deney yaparak öğrenecektir.

Bilim ve Teknoloji Merkezi'ne düzenlenecek gezilerde öğrencilerimiz birçok fizik kuralı ile ilgili uygulamalara katılma şansı bulacaktır.
Bilim ve Teknoloji Merkezi'ndeki deneyleri görmek için lütfen Bilim ve Teknoloji Merkezi Deneyleri Dökümanı'nı inceleyiniz.
Bilim ve Teknoloji Merkezi halkımızın ziyaretlerine açıktır.

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Pazartesi-Cuma: 09:00 - 16:00 ( Önceden randevu alınması gereklidir. )

Tel: +90 392 661 2757
E-posta: nccufoatmetu.edu.tr