Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

İngilizce Hazırlık Programı (İHP)

İngilizce Hazırlık Programı (İHP), İngilizce düzeyi yeterli olmayan öğrencilere temel dil becerilerini kazandırarak üniversitemizdeki dersleri izleyebilmeleri için gereken temel dil becerilerini kazandırmayı amaçlamaktadır.

Okulumuzda birinci, ikinci ve üçüncü yıl öğrencileri için dersler de verilmektedir. Ders programları genel olarak dilbilgisi, okuma, dinleme, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmuştur. Öğrencilerin kendi alanlarındaki çalışmalarında karşılaşacakları sözcükleri ve metin türlerini tanıtmak amacıyla özel ders malzemeleri kullanılmaktadır. Sözgelimi, çok sayıdaki görsel-işitsel etkinliklerle öğrencilerin not tutma becerisi geliştirilmeye çalışılmakta ve öğrenciler ileriki yıllarda kullanacakları özelleşmiş dil alanları için eğitilmektedir.

İngilizce Hazırlık Programı ayrıca öğrencilerine bireysel çalışma olanakları sunmaktadır. Bireysel Çalışma Merkezi (Self-Access Center), bilgisayar ve diğer görsel-işitsel aygıtlarla birlikte öğrencilerin hizmetindedir. Burada uzman öğretim elemanları veya İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden asistanlar, öğrencilerle birebir ilgilenmekte, türlü dil becerilerini geliştirmeleri için gereken yardımı sağlamaktadır.

 

İngilizce Hazırlık Programı Dersleri

İngilizce Hazırlık Programı Öğretim Görevlileri