en
Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Yeni Öğrenciler

Yeni Öğrenciler

Üniversiteyi yeni kazanan tüm öğrencilerin

https://osyskayit.metu.edu.tr

internet adresinden 22-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında İngilizce Yeterlik Sınavına ilişkin tercihlerini bildirmeleri gerekmektedir.

İngilizce Yeterlik Sınavı: Sınav 9 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 10:00 sabah ve saat 14:00 öğleden sonra olmak üzere iki oturumludur. Sınavın amacı, öğrencinin İngilizce bilgisinin birinci sınıfa başlamak için yeterli olup olmadığını ölçmektir. Doğrudan birinci sınıfa başlamak isteyen öğrenciler bu sınava girecektir. Sınava girmek istediğiniz kampusu (Ankara / Kuzey Kıbrıs) 22-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında https://osyskayit.metu.edu.tr internet adresinden belirtmeniz gerekecektir.

Seviye Belirleme Sınavı: 13 Eylül 2019 (saat 10:30). ODTÜ’ye ÖSYS veya eşdeğeri sınavlar ile yerleştirilen ve İngilizce yeterliğini belgeleyen öğrenciler dışındaki tüm öğrenciler bu sınava girecektir. Bu sınav Hazırlık sınıfında eğitim görecek öğrencilerin İngilizce düzeylerini saptamak ve bu düzeylere göre gruplandırmak üzere yapılmaktadır. Hazırlık sınıfında eğitim görmek isteyen öğrencilerin tercihlerini  https://osyskayit.metu.edu.tr internet adresinden 13 Eylül 2019 olarak seçmeleri gerekmektedir. Bu sınava sadece Kuzey Kıbrıs Kampusunda katılabilirsiniz.