Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Oryantasyon Liderliği Projesi (OLP) Başvuru Kabulü

Oryantasyon Liderliği Projesi (OLP) Başvuru Kabulü

Merhaba Arkadaşlar,

Öğrenci Gelişim ve Psikolojik Danışma Merkezi (ÖGPDM) tarafından 2008-2009 yılında başlatılan ve bu yıl onikincisi gerçekleştirelecek olan Oryantasyon Liderliği Projesi’nde görev almak üzere gönüllü öğrenciler aranmaktadır.

Oryantasyon Liderliği Projesi, Türkiye ve Kıbrıs ayağı olmak üzere iki aşamada yürütülecektir. Türkiye aşamasında amacımız, kampusumuza yeni gelecek öğrencilerimizin ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ve kampusta yaşamla ilgili sorularının, bu konuda deneyimli olan sizler tarafından yanıtlanmasıdır. İkinci aşamadaki amacımız ise kampusa geldiklerinde onlara kampusun tanıtılıp, uyum süreçlerinde destek sağlanmasıdır. Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi için ÖGPDM’yi (tel: 2185) arayabilir veya e-posta (nazantatmetu.edu.tr) atabilirsiniz.

Projede yer almak istiyorsanız başvuru formunu doldurarak ve başvuru formunda 2 referans göstererek projeye başvurabilirsiniz. Referanslarınız ODTÜ KKK akademik/idari çalışanlarından olmalıdır. Referansınızı belirtmeden önce referans göstermek istediğiniz kişilerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğer önceden iletişime geçmezseniz referansınız sayılmayacaktır. Lütfen referans göstermek istediğiniz kişilere en geç 6 Mart tarihine kadar zamanları olduğunu nazik bir şekilde belirtiniz. Referans mektupları bizim tarafımızdan referanslarınıza e-posta ile gönderilecek ve onlar da bize e-posta aracılığıyla referans mektuplarını iletecek. Son başvuru tarihi 25 Şubat 2019’dur. Başvuru formunu doldururken 2 referans göstermeniz gerekmektedir. Başvurular; başvuru formu, 2 referans mektubu ve mülakat üzerinden değerlendirilecektir. Bu değerlendirme süreci iki safhadan oluşmaktadır. İlk safha başvuru formları ve referens mektupları üzerinden değerlendirilmektedir. Projede gereken oryantasyon lideri sayısı gözönünde bulundurularak bir kesme noktası belirlenmektedir. Bu belirlenen kesme noktasının üzerindeki öğrenciler mülakata çağrılmaktadır. Başvuruların değerlendirilmesinden sonra birinci safhayla ilgili bilgiler e-posta yoluyla sizlerle paylaşılacaktır.

Lisans ve lisanüstü öğrencimiz olan ve projeyle ilgilenen tüm arkadaşlarımızın başvurularını bekliyoruz.

2018-2019 Güz Döneminde OLP’de yer almış ve aynı dönem referans mektubu getiren oryantasyon liderlerinin tekrardan referans getirmelerine gerek yoktur. Dileyen liderler bu sene referansını yenileyebilirler. Ayrıca 2018-2019 Güz Dönemi oryantasyon liderleri mülakata alınmayacaktır.

Başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScT_xT7jrOa1hZ6HS_VCtMvheO1LY9jFAvmv-Z6MByD5TLKJg/viewform?usp=sf_link 

Sevgiler, Öğrenci Gelişim ve Psikolojik Danışma Merkezi (ÖGPDM)