Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

10. Yıl Hizmet Plaketleri Takdim Edildi

Geleneksel ODTÜ Günü törenimiz bu yıl pandemi nedeni ile gerçekleştirilememiş ve 10. hizmet yılını tamamlayan mensuplarımıza plaketleri takdim edilememiştir. Bu sebeple 12 Kasım 2020 Perşembe günü,10 çalışma yılını dolduran ODTÜ'lülere plaketleri tek tek Kampus Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Turan tarafından takdim edildi.

Mensuplarımıza gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür eder, nice 10 yıllar dileriz.

2020 Yılında onuncu çalışma yılını dolduran mensuplarımız:

VOLKAN ESAT
Doçent Doktor
Makine Mühendisliği

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'na ilk geldiğimde ODTÜ kültürünü ve ekolünü Kıbrıs'a taşımak amacıyla yola çıkmış bu genç, dinamik ve enerjik akademik ortamın bir parçası olduğum için duyduğum heyecanı hatırlarım. Bir tepe üzerinde çok güzel bir kampus yaratılmıştı. Sabah işe giderken, bakmaya doyamadığım bir doğa ve muazzam bir körfez manzarası hafızamda yerini almıştır.

MARIA FERNANDA RIVAS RODRIGUEZ
Doçent Doktor
İktisat

İlk geldiğimizde Kampus’da neredeyse hiç kimseyi tanımıyorduk, ancak bir geniş ailenin parçası olduğumuzu farketmemiz uzun sürmedi. İhtiyacımız olduğunda bize yardıma hazır birileri hep vardı. Ve Kampus çalışanlarının sıcaklığı, içtenliği fark yarattı!

SELİM JÜRGEN ERGUN
Dr. Öğretim Üyesi
İktisat

ODTÜ KKK'da ilk birkaç günüm heyecan vericiydi. Yeni bir ülkede yeni bir hayata ve yeni bir çalışma ortamına uyum sağlamak Kampus'daki insanların içtenliği ve nezaketi sayesinde çok kolay oldu.

CARTER ADAM MANDRIK
Dr. Öğretim Üyesi
İşletme

ODTÜ'de çalışmaya başlayacağım için heyecanlıydım çünkü dünya çapında tanınan mükemmel bir üniversite olduğunu biliyordum. Ama Kampus'a gelip işe başladığımda muhteşem bir çalışma ortamı bulmak da hoş bir sürpriz oldu. İş arkadaşlarım tatlı insanlardı, Kampüs civarının ve Ada’nın doğal güzelliği de üzerine eklenince isabetli bir seçim yaptığımı anladım. On yıl sonra burayı hala evim olarak adlandırmaktan çok mutluyum.

ATİYE GÜRSEN
Uzman
Bilgi İşlem Müdürlüğü

ODTU KKK’ye geldiğim ilk gün BTM birimiyle tanıştıktan sonra, sırasıyla Sayın Rektörümüz Turgut Tümer, ve diğer birimlerle tanıştırıldım. Kıbrıs’ta böyle bir “kurum” olabileceğini hiç hayal etmemiştim. Daha sonra ise kurumun yanında kocaman bir aile olduğumuzu fark etmem çok uzun sürmedi.

ANIL OLGU ÖZBERENK
Kıdemli Görevli
Genel Sekreterlik

ODTÜ KKK’ya başladığım ilk gün nasıl bir ortam ile karşılaşacağımı bilemediğim için biraz tedirgindim. Ama sonra burada çok güzel arkadaşlar ve dostlar edindim.
İyiki buraya gelmişim.

ÇAĞIL VADİLİLİ
Uzman Yardımcısı
İdari İşler Müdürlüğü

İlk iş günü, her şeyden önemlisi rahat ve kendim gibi olup endişelenmemiştim. Böylece ilk iş gününü stres içinde değil, huzurlu bir şekilde karşılayabilmiştim. Çalışılan pozisyona ve daha önceki iş tecrübelerine bağlı olarak çok farklı şekillerde geçen bir süreç yaşadım. En önemlisi ODTÜ KKK ailesinin bir parçası olduğum için hep keyif aldım ve ilk günkü heyecanı yaşadım. Özetle yeni süreçlerle ve yeni heyecanlarla dolu bir 10 yıl geçirdim. Hep birlikte nice 10 yıllar geçirmemiz dileği ile.

BESİME ERKMEN
Öğretim Görevlisi Doktor
İngilizce Öğretmenliği
   
EMRE ÖZÇELİK
Doçent Doktor
İktisat