Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

MUTFAK TOPLULUĞU ANLATIYOR

 

 

 

  • Topluluğunuz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

ODTÜ Mutfak Topluluğu 2017-2018 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.  Topluluğumuzun asıl amacı her ay düzenlenen workshoplarla ve diğer etkinliklerimizle beraber hem mutfak becerimizi hem de damak tadımızı geliştirmek. 
Topluluğumuzdaki mutfak ekipmanlarımızın sayesinde her üye bireysel yemek yapma ve yaptığı yemeği tatma fırsatı buluyor. Her workshop sonunda üyelerimize yaptığımız geri bildirim anketleri sayesinde topluluk üyeleri ve yönetim kurulu arasındaki ilişkiyi daha dinamik tutuyoruz ve geri bildirimler sayesinde topluluğumuzu daha da iyileştirmek için çalışıyoruz.

  • Faaliyetleriniz nelerdir?

Yeni eğitim-öğretim yılına tanışma toplantısıyla başladık ve yeni üyeleri topluluğumuzla buluşturmak için onlara bilgi verdik ve sorularını yanıtladık. Tanışma toplantısından sonra ise üyelerimizle beraber kaynaşma kahvaltısı gerçekleştirdik. Bu sayede üyelerimiz birbirleriyle sohbet etme fırsatı bulup topluluk hakkındaki görüşleri birbirleriyle paylaştılar. Asıl etkinliklerimize Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz Cupcake Workshop’ı ile başladık. Daha sonra Sinema Topluluğunun düzenlediği Horror Night’ta ODTÜ Mutfak Topluluğu olarak patlamış mısır satışı gerçekleştirdik. İlk döneme Hamburger Workshop’ımızla son verdik. İkinci döneme ise Kumpir Workshopımızla başladık. Her sene mart ayında düzenlenen International Food Festival’a katılarak okulumuzun öğrencileri arasında yaptığımız yemeklerle yarıştık (Ev Yapımı Mantı- Zeytinyağlı Biber Dolması). Nisan ayında senenin son workshopı olan Calzone Workshopımızı gerçekleştirdik. Son olarak bahar şenliklerine “Yolla Gelsin” ve “Tahmin Et Bakalım” adlı oyunlarımızla katılıp hem ODTÜ Mutfak Topluluğu üyeleri hem de okulumuzun öğrencileri olarak keyifli zaman geçirdik.