Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Dans Topluluğu Anlatıyor

Dans Topluluğu Anlatıyor

Dans Topluluğu:
Eğitmenler Tigin Hülagü Aytaçoğlu ve Semra Hoca eşliğinde, Salsa, Bachata, Cha-Cha ve Tango gibi Latin danslarının eğitimini veren topluluğumuzun temel amacı, katılımcıların dans tekniklerini ve figürlerini geliştirerek eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak. Her yıl Ekim ve Şubat aylarında yeni üye alımı yapan topluluğumuz okulun en çok tercih edilen ve katılımın en yüksek olduğu toplulukları arasında yer alıyor. Her yıl 4 farklı gösteri ekibi (Salsa Gösteri Grubu, Tango Gösteri Grubu, Salsa Orta Seviye Gösteri Grubu ve Tango Orta Seviye Gösteri Grubu) 9’dan fazla gösteri (Salsa, Bachata, Tango) sahneliyor.

Dans eğitmenlerimizden Tigin Hülagü Aytaçoğlu 2016’da Solo Erkek Dalında Türkiye birinciliği kazanıp yarışmanın Amerika ayağı olan Miami finallerinde dünya onbirinciliğini elde etti.

Kampus’taki en aktif topluluklardan birisi olarak diğer topluluklarla aktif iletişim sağlıyor, birlikte dans geceleri ve etkinlikler düzenliyoruz. Aktif iletişim faaliyetlerimiz sadece okulumuzla da sınırlı değil; KKTC’deki diğer üniversitelerden her yıl düzenli olarak davet alan topluluğumuz, gösterilerini oralarda da sahneliyor.

Dans Topluluğu’nda olup da dans yarışmalarına katılan oldu mu?
Evet, birçok üyemiz Türkiye ve KKTC genelinde çeşitli yarışmalara katıldı. ST Dans Merkezi’nin düzenlediği yarışmalarda topluluk üyelerimiz birinci, ikinci ve dördüncü olup madalya ve kupa kazandılar.

Hiç dans etmeyi bilmeyen birisi de topluluğunuza katılabiliyor mu?
Topluluğumuzun amacı, dansla ilgisi olmayan öğrencilerin bile dans edebilmesini sağlamak. Bu sebeple dans etmeyi bilmeyen öğrencilere ayrı bir önem veriyoruz. Topluluğumuzun bu konudaki sloganı ise; ‘Yürümeyi bilen herkes dans edebilir.’

Bu dansları bilmeyen biri ne kadar sürede öğreniyor?
Topluluğumuz bünyesinde verilen dans derslerini alan kişiler yaklaşık bir ay içerisinde dans etmenin keyfine varıyor. Ortalama öğrenme süresi bir ay diyebiliriz. Bir yılın sonunda da gösterilerde yer almaya başlıyorlar.

 

İletişim Bilgileri:
Instagram  :  metunccdance
Facebook Grup Sayfası  : ODTÜ KKK Dans Topluluğu
Topluluk Başkanı  : Osman Çağrı Saydamlı
E-posta e186637atmetu.edu.tr
Telefon  :  0533 889 55 16

Tüm Topluluklarımız