Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

AE_ZION TEKNOFEST’TEN ÖDÜLLE DÖNDÜ!

ODTÜ KKK
TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışması Ödülü

21-26 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışması’nda üçüncülük ödülü kazanan ve ODTÜ KKK öğrencilerinden oluşan AE-ZION Takımı’nı kutluyoruz. ODTÜ takımı yarışmada piyasadaki rakiplerine kıyasla üstün performanslı, düşük gürültü emisyonlu, uygun maliyetli ve kullanışlı olmayı hedefleyen ‘hafif’ sınıf 5-koltuklu bir helikopterin konsept tasarımını sergiledi. Helikopter Tasarım Yarışması’na bu yıl 120 takım katıldı.

AE-ZION Takımı Ayça Muştu (ASE), Rabia Irem Yılmaz (ASE), Muhammad Talha Ahmed Ansari (MECH mezunu), Zeynep Kansu (ASE), Onismo Jimu (ASE) ve Eda Nur Bolat’dan (ASE) oluşuyor. Yardımcı Doç. Anna Prach (ASE), takımın akademik danışmanlığını yürütüyor.

ODTÜ KKK öğrencileri TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışması’nda üst üste iki yıl  dereceye girmiş oldu. 2020’de yine bir ODTÜ KKK takımı, HELLY-800, aynı yarışmada 3. olmuştu.

Öğrencilerimizle ve başardıklarıyla gurur duyuyoruz. Umuyoruz ki bu ödül ODTÜ KKK öğrencilerini motive eder ve gelecekteki başarıları için ilham kaynağı olur.