Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

TEDxMETUNCC Topluluğu Anlatıyor

*        Topluluğunuz hakkında bizi bilgilendirir misiniz? 

TED, paylaşmaya değer fikirlerin geniş kitlelere yayılmasını amaçlayan küresel bir organizasyondur.  TEDxMETUNCC ise, bu düşünceyi Kampus’a taşıyan ve öğrenciler için sosyal aktiviteler düzenleyen bir öğrenci topluluğu. Farklı kültür ve sosyal çevrelerden gelen öğrencilerin oluşturduğu TEDxMETUNCC, kampusumuzun en büyük topluluklarından bir tanesi. Öğrencilere düşüncelerini paylaşma ve fikirlerini özgürce ifade etme fırsatları sunarız. Topluluğumuz herkese açık; belli bir öğrenci kitlesini veya belli bir kesiti kapsamıyor. Biz de tıpkı TED gibi, daha derin bir dünya anlayışı arayışında olan herkese açığız ve inanıyoruz ki fikirler bakış açılarını, hayatları ve dünyayı değiştirebilecek güçtedir.

*        Topluluğunuzda ne gibi aktiviteler var?

Topluluğumuz her biri farklı bir temaya sahip seminerler organize ediyor. Örneğin, öğrencilere kitle önünde etkili ve güzel konuşma becerileri kazandıran eğitici seminerler düzenledik. Ayrıca, eşi benzeri olmayan bir kahkaha terapisi etkinliği ve beraberinde ‘X Hunting’ oyununu da tanıttığımız, kadın futbol tutkunlarına yeteneklerini sergileme ve klişeleri yok etme fırsatı veren bir futbol turnuvası organize ettik. Ekibimiz, yeni katılan üyelerle birlikte, topluluğumuzun hedeflerini gerçekleştirmesi anlamında fevkalade bir organizasyon olduğunu düşündüğüm TEDxMETUNCC etkinliğini gerçekleştirdi.

*        Yeni dönem için planlarınız neler?

Önümüzdeki yarıyıl için hedeflerimizden bir tanesi daha fazla sayıda insanı fikirlerini paylaşmaya ve topluluğumuzun sosyal etkinliklerine katılmaya teşvik ederek üye kitlemizin etki alanını artırmak. Kampusumuzdaki değişik kültürleri temsil eden öğrencilerle çalışmayı, bu sayede farklı fikirlere sahip, farklı hayat tarzlarını benimseyen daha fazla insan tanımayı amaçlıyoruz. Artı, TEDxMETUNCC ailesi için eğlenceli bir çalışma ortamı sağlamayı ve tüm öğrenciler için muhteşem etkinlikler düzenlemeyi isteriz.

*        Başka ne söylemek istersiniz?

      Son olarak topluluğumuzun bugünkü haline gelmesi için çaba sarfeden tüm TEDxMETUNCC üyelerine teşekkür ederim. Amacımız, yenilikçi fikirlerimiz üzerinde daha çok çalışmak ve topluluk olarak daha fazla gelişmek. Teşekkürler.

 

Tüm topluluk haberleri için tıklayınız.