Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Mezun Profilleri

Mühendislik Lisans Programları

Mezun Profilleri

meltem

Meltem Dirim

2010 yılının Haziran ayındaa Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Kampusu, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. 4. sınıf bitirme proje konum “Otomatik Anten Yönlendirme Sistemi” idi. Proje arkadaşlarım ve ben bitirme projesi konusu üzerine iki teknik makale yayınladık [1-2] ve makalelerimiz ile 10. Akdeniz Mikrodalga Sempozyumuna (MMS-2010) ve V. URSI (Uluslararası Radyo Bilimleri Birliği)-Türkiye 2010 Bilimsel Kongresi ve Ulusal Genel Kurul Toplantısına katıldık. Şu anda ROKETSAN A.Ş.’de Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. 

[1] Turgul, V.; Dirim, M.; Bilgin, S.B.; Gok, H.I.; Nesimoglu, T., Broadband signal search and direction finding at UHF frequencies, Mediterranean Microwave Symposium (MMS), Middle East Technical University, Northern Cyprus Campus, August 2010, Pages: 288 – 291.

[2] Turgul, V.; Dirim, M.; Bilgin, S.B.; Gok, H.I.; Nesimoglu, T., UHF Bandındaki Sinyallerin Geniş Bandlı Sistem İle Gücünün ve Yönünün Belirlenmesi, V. URSI Turkish National Symposium, Middle East Technical University, Northern Cyprus Campus, August 2010, Pages: 400-404.

 

melek

Melek Ayan (R&D Engineer at Soon Light & Project):

2009 yılının Haziran ayında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Kampüsü, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Kampüsü Temel Fizik Laboratuvarlarında iki yıl asistan olarak görev yaptı. Şu anda Soon Light & Project firmasında araştırma ve geliştirme mühendisi olarak çalışmakta olup TÜBİTAK (TEYDEP) tarafından desteklenen ‘Intelligent Road Lighting with Low Power’ adlı projede proje liderliği yapmaktadır. Araştırma alanı LED gelişimi ve aydınlatmasıdır.

 

omer

Ömer Berat Sezer (R&D Engineer at TUBİTAK-UZAY and MS student at METU):

2009 yılının Haziran ayında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Kampüsü, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Şu anda Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü, RF ve Elektromanyetik grubunda yüksek lisans ve Anadolu Üniversitesi İŞletme Bölümünde lisans programlarına devam etmektedir. Şu anda, öğretiminin yanı sıra TUBİTAK-UZAY elektronik sistem tasarımı grubunda araştırma ve geliştirme mühendisi olarak çalışmaktadır. Araştırma alanları gömülü sistemler, bilgisayar mimarisi ve elektromanyetik dalgalardır.

 

levent

Levent TÜMEN (MSc student at University of Bristol):

2004 yılında Lefkoşa, Türk Maarif Kolejinden, 2009 yılının Haziran ayında ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Kampüsü, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Şu anda University of Bristol, U.K, Bilgisayar Bilimleri Bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. İlgi alanları Assembly/C/C++/Java/MATLAB programları, bilgisayar mimarisi ve dijital devre tasarımıdır.

 

Fikret

Fikret TÜMER (Project Coordinator of AKFEN Hydroelectric Power Plant)

2009 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Kampüsü, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Şu anda, 2008 yılında stajyer olarak başladığı ELTEM Elektrik Şirketinde Elektrik ve Elektronik Mühendisi olarak çalışmaktadır. Mezuniyetinden sonraki kısa süreçte proje gelişimi, dokümantasyon ve saha deneyimi gibi güç mühendisliğinin çoğu alanında deneyim kazandı. 213 milyon dolar bütçeli “The Electrical and Telecom Utilities for SSA Phase I & II, Ras Laffan of Qatar Petroleum” projelerinde görev aldı ve dokümantasyonunu hazırladı. Bunların dışında çeşitli projelerin dokümantasyon hazırlaması ve Çimpor 154kV trafo istasyonunda saha mühendisliği görevlerinde bulundu. 154kV Bornova trafo istasyonu ve Tire-Germencik arasındaki 154kV Güç dağıtım hattında yapı denetleyicisi olarak çalıştı. Şu anda 101,42 MW kapasiteli 6 santralden oluşan AKFEN hidroelektrik güçsantrali elektromekanik projesinde proje koordinatörlüğü yapmaktadır.