Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Anasayfa

İktisadi ve İdari Bilimler Lisans Programları

SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER PROGRAMINA HOŞ GELDİNİZ

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programında, modern dünyayı kapsamlı ve derinlikli bir bakış açısı ile yorumlayacak, siyasi gelişmeleri öngörebilecek, çok disiplinli bilgi birikimini ve entelektüel donanımını sahada gereken durumlarda ustalıkla kullanabilecek siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Tahmin edilebilirliği gittikçe azalan, küreselleşerek global bir köye dönüşen günümüz dünyasında değişen ve çeşitlenen siyasi ilişkilenmeleri anlamak önemi hızla artan bir beceri. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, 61 yıllık ODTÜ birikimini arkasına alarak farklı organizasyonlardaki farklı pozisyonlar için birikimleri ve becerileri ile aranan elemanlar olacak siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler uzmanlarını yetiştiriyor.

ODTÜ Kıbrıs Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunları için iş olanakları oldukça geniş. Mezunlarımız, devlet bürokrasisinin birçok kademesinde iş bulabildikleri gibi özel sektörde orta ve üst düzey yöneticilik de yapmaktadırlar. Türkiye’de ve yurtdışında bakanlık ve müsteşarlıklar, çeşitli bankalar, sigorta şirketleri, ulusal ve uluslararası şirketler, ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütleri ile yazılı ve görsel basın programımızın mezunlarına istihdam sağlamaktadır. ODTÜ Kıbrıs Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunları bugün; Google, Türkiye İş Bankası, Arçelik, ING Bank, Ülker, ENKA, Deniz Bank, Ford Otosan, Çukurova Kimya Endüstrisi, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Fenerbahçe Spor Kulübü, T.C. Başbakanlık, T.C. Genelkurmay Başkanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, United Nations Office for Project Services (UNOPS), Danish Refugee Council ve Kazakhstan Instititute for Strategic Studies gibi kurumlarda çalışıyor ya da seçkin üniversitelerde lisansüstü eğitimlerine devam ediyor.

Üniversite ve meslek seçimi aşamasında aklınızda çok fazla soru belireceğini biliyoruz. Bu sorulardan ilk üçünü burada yanıtlamak istedik:

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Nedir?

Neden Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler?

Neden ODTÜ Kıbrıs’ta Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler?

Bu sorulara ek olarak bilinçli bir tercih yapmak için incelemenizde fayda olan bilgileri de çeşitli başlıklar altında topladık:

Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Hakkında Genel Bilgi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Programı Öğrencileri Hangi Alanlarda Gelişir?

ODTÜ Kıbrıs Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Programı Hakkında Bilgi

ODTÜ Kıbrıs Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dersleri Hakkında Bilgi

Dünyayı değiştirebileceğine inanan, bilgi ve beceri birikimi ile alanında iddialı bir şekilde var olacak ODTÜ mezunlarının arasına Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olarak katılmak istiyorsanız, sizi ODTÜ Kıbrıs’a bekliyoruz.

CANLI DESTEK