Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Ödeme İşlemleri

ÖDEME İŞLEMLERİ

  • Etkileşimli ders kayıtları ilgili öğrenim ücreti ödemesi tamamlandığı zaman açılacaktır.
  • Ödemeler, lisans programı öğrencileri için 27 Temmuz- 5 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir.
  • Kredi kartı ile OPAY sistemi üzerinden yapılacak ödemeler için sistem, 5 Ağustos 23:59'a kadar açık olacaktır.
  • Öğrenim ücretlerini TL olarak ödeyen Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencilerinin, Kuzey Kıbrıs Kampusunda açılacak dersler için ödemeleri gereken KDV Dahil kredi başı ders ücreti 520 TL olarak belirlenmiştir. Alınması planlanan derslerin toplam kredisinin öğrenci tarafından hesaplanarak ilgili ödemenin yapılması gerekmektedir.
  • Yaz Okulu dersleri için ilgili ödemeler, Türkiye İş Bankası ATM'lerinden nakit olarak veya kredi kartı ile OPAY sistemi https://opay.ncc.metu.edu.tr/ üzerinden yapılabilecektir.
  • Türkiye İş Bankası ATM'lerinden yapılacak nakit işlemler için aşağıda belirtilen yol izlenmelidir. Ödemelerin öğrenci numarasıyla yapılması gerekmektedir.  ATM'ler üzerinden yatırılacak olan tutar öğrenci tarafından belirlenmektedir.  Sistemde borç tanımlı olmadığı için ödemenin alınacak kredi sayısına bağlı olarak öğrenci tarafından hesaplanarak yapılması gerekmektedir.
  • ATM'ler üzerinden yapılacak nakit ödemede izlenecek yol sırasıyla; Diğer Ödemeler, Üniversite Ödemeleri (Kurum Kodu 006), ODTÜ Harç Ödemeleri ve Öğrenci Numarası şeklindedir.

 

İşletme

200 TL

İktisat

200 TL

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

200 TL

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

100 TL

İngilizce Öğretmenliği

100 TL

Psikoloji

200 TL

Havacılık ve Uzay Mühendisliği

250 TL

Bilgisayar Mühendisliği

250 TL

Kimya Mühendisliği

250 TL

İnşaat Mühendisliği

250 TL

Elektrik- Elektronik Mühendisliği

250 TL

Makina Mühendisliği

250 TL

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği

250 TL

Ücretsiz MAT 120 Uygulaması: Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencilerinden, 2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde MAT 100 dersini ilk defa alıp geçer not alan ve izleyen 2020-2021 Bahar Döneminde MAT 119 dersini alarak başarılı olan öğrenciler, yaz okulunda Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda açılan MAT 120 dersini ücretsiz alabilirler. Bu durumdaki öğrencilerin en geç 27 Temmuz 2021 tarihine kadarİntranette yer alan Öğrenci Başvuru Formu'nu doldurmaları gerekmektedir (Başvuru nedenini Ücretsiz MAT 120 seçilmelidir).