Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Önemli Hatırlatma 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi Etkileşimli Ders Kayıtları

Değerli Öğrencilerimiz,

Lisans ve yüksek lisans programı öğrencilerimiz ders kayıt işlemlerini 2 Mart Çarşamba 2022 (Kampus içerisinde ve dışında aynı saatte, KKTC Yerel Saati ile saat 09:00) ve 4 Mart 2022 Cuma (KKTC Yerel Saati ile saat 16:00) arasında

https://register.metu.edu.tr/ 

adresinden yapabilecektir.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda açılan dersleri ve ders saatlerini aşağıdaki link üzerinden görebileceksiniz.

https://cet.ncc.metu.edu.tr/

Etkileşimli ders kayıt işlemleriyle ilgili  süreç için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/bi12NWyXwSg

Lütfen, kayıt ile ilgili problemleriniz için Problem Formu sistemimizi kullanınız. Problem formlarına https://cet.ncc.metu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Kayıt sistemi 20212 dönemi için öğrenim ücreti ödemesini tamamlayan öğrencilerimiz için açılacaktır. Lütfen öğrenim ücreti ödemelerinizi size duyurulacağı şekilde yaptığınızdan emin olunuz.
  • Ödeme detaylarınızı ÖİBS (https://oibs.metu.edu.tr) 61 numaralı programı kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Ø  Programa giriş için kullanıcı kodunuz (örn: e123456), şifreniz ve öğrenci numaranızı (örn:1234567) kullanabilirsiniz. Semester için 20212 girmelisiniz.

  • Akademik danışmanızı öğrenmek için de ÖİBS (https://oibs.metu.edu.tr) 61 numaralı programı kullanabilirsiniz.
  • Birinci sınıf birinci dönem öğrencileri için ilgili dersler otomatik olarak eklenecektir. Bu öğrenciler sistemde gerekli değişiklikleri yapmalı (gerekli ise) ve akademik danışmanlarından onay almalıdır.
  • Derslerini ekleyen öğrencilerin 4 Mart Cuma gününe kadar (saat 16:00) akademik danışmanlarından onay almaları gerekmektedir. Akademik danışmanlarınızın onayını almazsanız interaktif ders kayıtlarınızı tamamlayamayacağınızı lütfen unutmayın.
  • Etkileşimli kayıt arayüzüne "Request Registration Approval" butonu eklenmiştir. Bahar dönemi kayıtlarında, öğrencilerimiz almak istedikleri dersleri ekledikten ve ders alma sürecini tamamladıktan sonra bu butona basarak Danışman Onay Programına kayıt bilgilerinin iletilmesini sağlayacaklardır. "Request Registration Approval" butonunu kullanarak danışman onayı alma isteği iletmeyen öğrencilerimiz, danışman onayı alamayacaklardır.

Danışmanlar, Danışman Onay Programını kullanarak kayıt onay talebi olan öğrencileri görüntüleyebilecek ve öğrenci şifre girişine gerek kalmadan kayıt onayı verebileceklerdir. Onay sonrasında öğrenciye sistem tarafından otomatik olarak "Kayıt onayınız yapılmıştır" şeklinde bir e-posta gönderilecektir.

Danışman, onay talebi olan öğrencisi ile kayıt işlemleri konusunda iletişim kurmak isterse, Danışman Onay Programında bulunan ara yüzdeki "Düzeltme İsteği" butonunu kullanarak, ilgili öğrenciye "Kayıt Onayı Düzeltme İşlemi" konulu e-posta gönderebilecektir. Bu şekilde öğrenci, gerekli değişiklikleri yaparak etkileşimli kayıt programından danışmanına tekrar onay talebi gönderebilecektir. Bahsedilen süreç sonunda öğrenci, danışmanı ile yüz yüze etkileşim içinde bulunmadan kayıt ve danışman onayı işlemlerini tamamlamış olacaktır.

  • Akademik danışmanlarınız program koordinatörleriniz tarafından atandığı için, 61 numaralı programda akademik danışmanınız olmaması durumunda program koordinatörlerinize danışabilirsiniz. Akademik danışmanlarınıza ulaşmak için intranette yer alan Telefon Rehberini kullanabilirsiniz.
  • Öğrenci İşleri Müdürlüğünün ders kapasitelerini artırmak konusunda yetkisi bulunmamaktadır.
  • Ders çakışma ve saatleri ile ilgili taleplerinizi program koordinatörünüze iletebilirsiniz.
  • Sadece Kuzey Kıbrıs Kampus kodlu derslere kayıt yapmanız gerekmektedir.

Registration

Saygılarımızla
With Kindest Regards