Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Aileler

Sevgili öğrenci velilerimiz, ODTÜ ailesine hoş geldiniz.

Değerli öğrencilerimiz, kıymetli yavrularınız, uzun ve yorucu bir sürecin sonunda ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda öğrenim görme şansını yakalayarak ayrıcalıklı bir topluluğa adım attı. Tebrikler.

Sizleri önümüzdeki birkaç yıl boyunca çocuğunuzu bekleyen renkli ve huzurlu üniversite hayatı ile ilgili bilgilendirmek istiyoruz. Onun hayatındaki en önemli dönemeçlerden birisi olan üniversite hayatında nelerin olup bittiğini sizlerin de yakından takip edebileceği bir iletişim platformu hazırladık. Kampusumuz ve öğrenim hayatı hakkında ilgi duyabileceğiniz başlıkları, istediğiniz her an takip edebileceğiniz şekilde bu portalda topladık.

ÖNCE GÜVENLİK

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu olarak bizlere emanetiniz olan öğrencilerimizin güvenli bir ortamda yaşayabilmeleri için her türlü önlemi alıyoruz. Kampusumuzdaki giriş çıkışlar 24 saat aralıksız olarak güvenlik görevlileri kontrolünde gerçekleştiriliyor. Bunun yanında yurtlarımızın güvenli ve düzenli bir şekilde öğrencilere hizmet verebilmesi için giriş çıkış saatleri uygulaması gerçekleştiriyoruz. Bu uygulama kapsamında yurtta kalan öğrencilerimiz, hafta içi 01.00, hafta sonları ise 02.00 saatlerinden sonra yurtlarından çıkış yapamamaktalar.

ÖNCE SAĞLIK

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunda her türlü acil duruma hazırlıklı olan sağlık hizmetlerimizle, evinden ve ailesinden uzakta kalan öğrencilerimize en iyi sağlık imkânlarını sunuyoruz.

Sağlık merkezimiz, doktor ve hemşire ile hizmet vererek günlük sağlık hizmetlerinin yanı sıra her türlü acil durumlara karşı hazır bekliyor. Hasta muayene odasına alınarak burada gerekli muayenesi yapılır. Muayenenin sonucuna göre, reçete verilir, yatış, veya sevk gibi süreçler başlayabilir. Buna ek olarak ilk yardım eğitimli spor merkezi personelimiz sayesinde kampus genelinde her an her noktada acil durumlarda müdahale konusunda üst seviyede bir yetkinlik sağlıyoruz. Ayrıca karşılaşılabilecek ciddi durumlara yönelik kampusa 20 dakika uzaklıktaki hastaneden faydalanma imkânı da bulunuyor.

Bunun yanında ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu olarak öğrencilerimizin huzurlu ve mutlu bir eğitim süreci yaşayabilmelerine büyük bir önem veriyoruz. Kampusumuzda bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi ile öğrencilerimizin her zaman yardım alabilecekleri ve sorunlarını paylaşabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Randevu alan öğrencilerimiz uzman psikolog ve danışmanlarımızla görüşebiliyor sorunlarını paylaşabiliyor ve çözüm arayabiliyorlar.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu olarak mutlu, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratarak çocuklarımızın Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden birinde eşsiz bir eğitim alabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunda en değerli varlığınız olan öğrencilerimizi, kaliteli bir eğitimle birlikte gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz huzur dolu ve güvenli bir kampus ortamı bekliyor.

İLETİŞİM

Bize ulaşın:

  • E-posta: kkkatmetu.edu.tr
  • Telefon: +90 392 661 2102

Ofis saatleri dışında acil sebeplerden dolayı bizimle iletişime geçmek için Kampus Kontrol'ü +90 392 661 1958'den arayabilirsiniz.