Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Aileler

Sevgili öğrenci velilerimiz, ODTÜ ailesine hoş geldiniz.

Kıymetli yavrularınız uzun ve yorucu bir sürecin sonunda ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda öğrenim görme şansını yakalayarak ayrıcalıklı bir topluluğa adım attı. Tebrikler.

Sizleri önümüzdeki birkaç yıl boyunca çocuğunuzu bekleyen renkli ve huzurlu üniversite hayatı hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Türkiye'nin en seçkin üniversitelerinden biri olan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda, en değerli varlığınız olan çocuklarınızı gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz sıcak, destekleyici ve güvenli bir ortamda, öğrencilerimizin fırsatlarla dolu, kaliteli ve eşsiz bir eğitim alabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.

GÜVENLİK

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu olarak, bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızın güvenli bir ortamda yaşayabilmeleri için her türlü önlemi alıyoruz. Kampusumuzdaki giriş çıkışlar, 24 saat aralıksız olarak güvenlik görevlileri tarafından kontrol ediliyor. Ayrıca, yurtlarımızın güvenli ve düzenli hizmet verebilmesi için giriş çıkış saatleri uygulaması gerçekleştiriyoruz. Bu uygulama kapsamında yurtta kalan öğrencilerimiz, hafta içi 01.00, hafta sonları ise 02.00 saatlerinden sonra yurtlarından çıkış yapamamaktadır.

SAĞLIK

Sağlık merkezimiz doktor ve hemşirelerle hizmet vererek günlük sağlık hizmetlerinin yanı sıra acil durumlara karşı hazır bekliyor. Sağlık merkezimizin acil durum işleyişi şu şekilde gerçekleşmektedir: Acil müdahalenin yapılması gereken öğrencimiz muayene odasına alınarak gerekli tetkikler yapılır. Tetkiklerin sonucuna göre uygun tedavi uygulanır veya tedavinin sağlık merkezimizde yapılamayacağı durumlarda hasta en yakın sağlık merkezine sevk edilir.

ÖĞRENCİ GELİŞİM VE PSİKOLOJİK DANIŞMA MERKEZİ

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda öğrencilerimizin arzuladıkları gibi bir eğitim süreci yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz. Kampusumuzda bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi ile öğrencilerimizin her zaman yardım alabilecekleri ve sorunlarını paylaşabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Öğrencilerimiz psikolojik danışmanımızla görüşebilir, sorunlarını paylaşabilir ve birlikte çözüm arayabilirler.

ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu hem öğrencilerinin hem de bulunduğu çevrenin sosyal yaşamına önemli katkılarda bulunmayı hedeflemiştir. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel alandaki başarılarının onları gelecekteki yaşantılarında daha farklı kılacağı düşüncesinden hareketle öğrenci topluluklarının kuruluşları ve çalışmaları desteklenmektedir. Öğrencilerimiz bilimsel, sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapan öğrenci topluluklarımıza katılabilir, böylece fikir alışverişinde bulunarak, projeler üreterek ve sosyal etkinliklere katılarak kendilerini geliştirme fırsatı bulabilirler.