Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Bahar Dönemi Yurt Duyurusu

Sevgili Öğrenciler,

2021-2022 Akademik Yılı Bahar dönemi için yurtlarla ilgili olarak aşağıdaki hususları bilginize sunarız:

1. Bahar Döneminde yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler için Yurt başvuruları 27 Ocak günü başlayıp,13 Şubat 2022 Pazar günü sonuna kadar sürecektir. Başvurularınızı aşağıdaki bağlantı adresinden yapabilirsiniz:   
https://basvuru.ncc.metu.edu.tr/yurt/

2. Yurtlarda kayıtlı olan öğrencilerin tekrar  yurt başvurusu yapmasına gerek yoktur. Ancak bu öğrencilerin de son ödeme tarihine kadar yurt ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

3. Bahar dönemi için yurt ücretlerini son ödeme tarihi 20 Şubat 2022 dir. 14 Şubat ta açıklanacak yerleştirme sonuçlarına göre, yurtta kalmakta olanlar ve yeni yurt kaydı yapacak öğrenciler yurt ücretlerini OPAY Ücret Ödeme Ortamında (https://opay.ncc.metu.edu.tr/index.php?lng=tr) yapabilirler.

4. Yurtta barınma garantisinin geçerli olması için bütün tercihlerin işaretlenmesi ve yurt ücretinin zamanında yatırılmış olması gerekmektedir.

5. Yurtların Bahar Dönemi açılış tarihi 25 Şubat 2022 dir.

6. Yurt kaydı için öğrencilerimizin aşılarını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Geçerli tam doz aşı belgesi olmayan öğrenciler yurda alınmayacaktır.

7. Aşısız öğrencilere Kampus içerisinde karantina imkanı sağlanamayacaktır.

8. Yurt ücretlerini aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak öğrenebilirsiniz:
https://ncc.metu.edu.tr/tr/konaklama/yurt-ucretleri

9.  Covid 19 önlemleri gereğince yurtlarımıza ziyaretçi kabul edilmemektedir.

10. Yurtlarla ilgili ek bilgi almak için aşağıdaki bağlantı adresi kullanılabilir: https://ncc.metu.edu.tr/tr/konaklama/yurt-ve-oda-secenekleri

11. Yurtta kalacak öğrenciler pandemi süresince KKTC Sağlık Bakanlığı'nın ve ODTÜ KKK Pandemi Kurulu’nun aldığı kararlara uymak zorundadır.

Sevgilerimizle,
METU NCC Dorms

Not: Covid-19 Pandemisi nedeniyle koşullar değiştiği takdirde yeni bilgilendirme duyurusu yapılacaktır.