Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Yurt ve Oda Seçenekleri

YURT VE ODA SEÇENEKLERİ

 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'ndaki yurtlar öğrencilere konforlu, güvenli, bakımlı ve huzurlu bir yaşam ortamı sunmaktadır.  Bütün yurt odalarında klima, geniş-bant internet bağlantısı, TV yayını, dahili telefon ve buzdolabı bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanım için lobi, kantin, çamaşırhane, mutfak ve çalışma salonları yer almaktadır. 

Kampustaki yurt seçenekleri aşağıdaki şekildedir: 

  • 1. Yurt binasında iki veya dört öğrencinin paylaştığı; yatma, çalışma ve banyo bölümlerinden oluşan odalar bulunmaktadır. Üç bloktan oluşur ve bir blok kız, iki blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır. Mutfaklar ise ortak kullanım alanlarına dâhildir ve her katta bulunmaktadır.
  • 2. Yurt binası, tek kişilik odalarda kalan üç öğrencinin banyo ve mutfak alanını ortaklaşa kullandığı "süit" düzeninde inşa edilmiştir. İki bağımsız bloktan oluşur ve bir blok kız, bir blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır.
  • 3. Yurt odaları 2 veya 4 öğrencinin paylaşacağı şekilde düzenlenmiş olup, 4 kişilik odalar 2+2 kişinin kalabileceği şekilde düzenlenmiştir. Beş bloktan oluşur ve iki blok kız, üç blok erkek öğrenciler için ayrılmıştır. Çalışma salonu, tuvalet, banyo ve mutfaklar ortak kullanım alanlarına dâhil olup her katta ayrı olmak üzere ortalama 26-32 kişiye hizmet vermektedir.
  • ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel EBİ Öğrenci Yurdu (4. Yurt) odaları 4 kişilik olup 2+2 ''süit odalar'' şeklinde düzenlenmiştir. İki bloktan oluşur ve bir blok kız, bir blok da erkek öğrenciler için ayrılmıştır. Tuvalet, banyo, mutfak ve çalışma alanı her odada bulunmakta ve 4 kişi tarafından ortaklaşa kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi için ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel EBİ Öğrenci Yurdu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Yurt Bursu: Belirli koşulları sağlayan öğrencilere, Uluslararası ortak lisans programı hariç, yurt bursu imkanı sunulmaktadır. Yurt bursları karşılıksız ve İngilizce Hazırlık Programı'nda geçirilecek bir yıl ile lisans programında geçirilecek en fazla beş yılı kapsamaktadır.

Yurt bursları sadece 1. ve 3. Yurt 4 kişilik oda ücretleri için geçerlidir. Yurt bursu olan öğrenciler isterlerse iki veya tek kişilik odada da ücret farkını ödeyerek kalabilirler.

Yurt bursu koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Aday Öğrenci sitemizdeki Ücretler ve Burslar kısmını inceleyebilirsiniz.

Yurt Garantisi: Yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize ODTÜ KKK Yurtlar Yönetmeliği kuralları çerçevesinde ilk 2 yıl yurtta kalma garantisi verilmektedir.


Yurt Kaydı İçin Gerekli Belgeler *
  • 2 adet fotoğraf
  • Aşı Kartı

Yurtlar ve yurt odalarındaki imkânlarla ilgili detaylı bilgi için lütfen Yurt/Oda Olanakları Tablosu'nu inceleyiniz.

Yurt ve odalara ait görseller için lütfen Fotoğraf Galerisi sayfamızı inceleyiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLER