Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Önemli Yurt Duyurusu

Sevgili Öğrenciler,
Pandeminin nasıl gelişeceğini bilmemekle birlikte önümüzdeki Güz Döneminde eğitimin yüz yüze olacağı öngörüsüyle yurtlarla ilgili hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Bu duyururu sizlere yurtlarla ilgili bazı önemli konuları bildirmek için gönderiyoruz. Bu konular şunlardır:
1.Halen açık olan 2. Yurt, final sınavlarının bitmesinin ardından 12 Temmuz 2021’de Bahar Dönemi için kapanacaktır. Yurtlarımızın 2021-22 Güz Dönemi için açılma tarihi 1 Ekim 2021’dir.
2.2. Yurdun sadece A Bloku yaz dönemi için açık kalmaya devam edecektir. Sınırlı kapasitemiz nedeniyle yaz dönemini burada geçirmek isteyen öğrencilerimizin hemen yurt yöneticisi ile iletişim kurması gerekmektedir. Yaz döneminde günübirlik ya da kısa süreli konaklamanın mümkün olmadığını hatırlatmak isteriz. Yaz dönemi (12 Temmuz-1 Ekim 2021) için belirlenen ücret 4000 TL’dir.
3.2021-22 Güz Dönemi için yeni yurt ücretleri de ekonomik koşullar dikkate alınarak öğrencilerimize ve ailelerine olabildiğince yük getirmeyecek şekilde belirlenmiştir. Yeni yurt ücretlerini intranet sitemizden öğrenebilirsiniz: https://ncc.metu.edu.tr/tr/konaklama/yurt-ucretleri
4.Yurt ücretini geçen yıldan yatırmış olan öğrencilerimizin yerleri ayrılmıştır. Bu öğrencilerimizin Güz Dönemi için yurtlara giriş yapmadan önce eski ücretlerle yeni ücretler arasındaki farkı tamamlamalarını bekliyoruz.
5.2021-22 Güz Döneminde yurtta kalmak isteyen bütün diğer öğrencilerimizin, yurt garantisi olan yeni öğrencilerimiz dahil olmak üzere, Eylül ayında yurt başvurusu yapması gerekmektedir. Bu konuda yeni duyuru yapılacak ve sonuçlar kısa sürede açıklanacaktır.
6.Bu dönem mezun olacak öğrencilerimizin, eğer odalarında eşyaları varsa, yurt kapanış tarihine kadar odalarını boşaltmalarını veya bir arkadaşlarına boşalttırmalarını bekliyoruz.
Hepinize sınavlarda başarılar ve sağlıklı bir yaz tatili dileriz.

Yurtlar Yönetim Kurulu.