Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Bireysel Psikolojik Danışma

BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMA

Bireysel psikolojik danışma nedir?

Bireylerin kendilerini daha iyi tanımalarına, davranışlarını anlamalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardım eden; karşılaştıkları akademik, kişisel ve sosyal problemleri ile baş etme becerilerini kazanmalarını amaçlayan, psikolojik danışman ve birey arasında birebir gerçekleşen ve gizlilik esasına dayalı bir süreçtir.

Bireysel psikolojik danışma yardımı almak ne işime yarar?

Herkesin hayatında kişisel, sosyal ya da akademik konularda, objektif bir bakış açısına, dinlenilmeye ve farklı yollar bulmaya ihtiyaç duyduğu dönemler olabilir. Bu dönemlerde, gelişiminizi ilgilendiren konuları ve kişisel sorunlarınızı güvenli bir ortamda, bu alanda profesyonel olan bizlerle konuşabilirsiniz.

Bireysel psikolojik danışma ne kadar sürmektedir?

Bireysel psikolojik danışma görüşmeleri, yardım alınan konuya göre değişiklik göstermekle birlikte, genellikle 5-8 oturum arasında sürmektedir. Bir oturum, yaklaşık 50 dakika olup, haftada bir kez yapılmaktadır.

Bireysel psikolojik danışma yardımını nasıl alabilirim?

Bireysel psikolojik danışma almak için Başvuru Formları sayfasında bulunan Bireysel Psikolojik Danışma Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak bize gönderebilirsiniz.
O gün içinde veya en geç bir hafta içerisinde size görüşme gün ve saatini e-posta aracılığıyla bildirmekteyiz.

COVID-19 salgını sebebiyle görüşmelerimizi çevirim içi olarak Zoom üzerinden yapmaktayız. Randevu verdiklerimizle Zoom detaylarını e-posta aracılığıyla paylaşmaktayız.