Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

7417 Sayılı Af Kanun ile 2547 Sayılı Kanuna Eklenen Geçici Madde Hakkında Duyuru

Değerli Öğrencilerimiz,

02.10.2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında 7417 sayılı Kanun ile ilgili olarak karara varılan 7417 Sayılı Kanun ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na eklenen Geçici 83. Madde kapsamından yararlanmak isteyen adayların, en geç 7 Aralık 2022 tarihi KKTC yerel saati ile saat 17:30’a kadar ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na yazılı olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Azami süresi dolduğu gerekçesiyle 5 Temmuz 2022 tarihinden sonra kaydı silinen öğrencilerimizin af başvuru hakları bulunmaktadır.

2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi sonunda azami süresini tamamlayan ve verilen ek sınav haklarını kullanarak kalan ders sayısı nedeniyle ilişiği kesilen öğrencilerin de  ilgi yazı gereği af kanunundan yararlanmaları uygun görülmüştür.

Af kapsamında kayıt yaptıracak öğrenciler mevcut yönetmelik hükümlerine tabi olacaktır.

BAŞVURU BELGELERİ

  1. İmzalı ve tarihli dilekçe
  2. Nüfus cüzdanı kopyası
  3. E-devletten / yetkili makamlardan alınacak adli sicil kaydı belgesi

İlgili başvuruların, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne nccregatmetu.edu.tr e-posta ile yapılması gerekmektedir. 

Azami sürelerini tamamlayan ve azami süre sonundaki sınav haklarından yararlanan öğrencilerimizin bu dönem kayıtlı oldukları uygulamalı derslerinden dönem sonunda alacakları notları ile Kasım ayında katılmış oldukları ek sınavlarından almış oldukları ve Ocak ayında not dökümlerine yansıyacak ve notları geçerli olacaktır.

Bu Kanundan faydalanarak kayıt hakkı kazananlardan 2022-2023 Akademik Takvimde ilan edilen kayıt tarihlerinde kayıt yaptırmayanlar kanun kapsamında kazanmış oldukları hakları kaybeder. Af hakkından yararlanacak Öğrencilerimiz af haklarından 2022-2023 Akademik Yılı Bahar Dönemi itibariyle başlayacaktır.

Öğrenciler öğrenci katkı payı/öğrenim ücretini Üniversite Yönetim Kurulu tarafından belirlenen ve ilan edilen tarihe kadar ödemekle yükümlüdürler. Af kapsamında kabul edilen öğrencilerimiz 2022-2023 Akademik Yılı yeni girişli öğrencilerimiz için ilan edilen tutarlar üzerinden burssuz kategoride ödeme yapacaklardır. Detaylar için https://ncc.metu.edu.tr/tr/oim/ucretler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başarı dileklerimizle,

ODTÜ KKK Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Son Güncelleme: 2022/12/01 - 14:45