Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Etkileşimli Kayıtlar ve Danışman Onayları

Değerli Öğrencilerimiz,

2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi ders kayıt onaylarının, danışman ve öğrencinin yüz yüze görüşmesini gerektirmeyen bir yöntemle yapılmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda, etkileşimli kayıt arayüzüne “Request Registration Approval” butonu eklenmiştir. İlgili dönem kayıtlarında, öğrencilerimiz almak istedikleri dersleri ekledikten ve ders alma sürecini tamamladıktan sonra bu butona basarak Danışman Onay Programına kayıt bilgilerinin iletilmesini sağlayacaklardır. “Request Registration Approval” butonunu kullanarak danışman onayı alma isteği iletmeyen öğrencilerimiz danışman onayı alamayacaklardır.

Danışmanlar, Danışman Onay Programını kullanarak kayıt onay talebi olan öğrencileri görüntüleyebilecek ve öğrenci şifre girişine gerek kalmadan kayıt onayı verebileceklerdir. Onay sonrasında öğrenciye sistem tarafından otomatik olarak “Kayıt onayınız yapılmıştır” şeklinde bir e-posta gönderilecektir.

Danışman, onay talebi olan öğrencisi ile kayıt işlemleri konusunda iletişim kurmak isterse, Danışman Onay Programında bulunan arayüzdeki “Düzeltme İsteği” butonunu kullanarak, ilgili öğrenciye “Kayıt Onayı Düzeltme İşlemi” konulu e-posta gönderebilecektir. Bu şekilde öğrenci, gerekli değişiklikleri yaparak etkileşimli kayıt programından danışmanına tekrar onay talebi gönderebilecektir. Bahsedilen süreç sonunda öğrenci, danışmanı ile yüz yüze etkileşim içinde bulunmadan kayıt ve danışman onayı işlemlerini tamamlamış olacaktır.

Öğrencilerimizin ders kaydı ve kayıt onayı işlemleri ile ilgili süreçleri danışmanları ile iletişim içinde sürdürmeleri gerekmektedir. Süreçte herhangi bir sorun veya mağduriyet yaşanmaması için bu konuya özellikle dikkat edilmesi büyük önem arz etmektedir. Öğrencilerimizin kayıt onayı süresi içinde "Kayıt onayınız yapılmıştır” e-postasının kendilerine ulaştığından emin olmaları gerekmektedir.

Etkileşimli kayıt işlemleri  https://register.metu.edu.tr/ adresinden yapılacaktır.

Kayıt veya ders ekleme bırakma süreci içinde danışman onayı alındıktan sonra, bir değişiklik yapılması gerektiğinde danışmanınızla iletişime geçilerek danışman onayının kaldırılması, kayıt programında değişiklikler yapıldıktan sonra yeniden danışman onayı alınması gerekir.

Etkileşimli kayıt sistemi Kampus ve Kampus dışına aynı saatte açılacaktır.

Önemli Hatırlatma: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine seyahat etmeden önce , aşağıdaki linklere girip bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzdan emin olunuz. ODTÜ kullanıcı hesabınızdan aşı bilgi formuna giriş yapabilirsiniz. Üniversitemize yeni kabul edilen öğrencilerimizin ilgili formu doldurmadan önce kullanıcı hesap bilgilerini aktif duruma getirmeleri gerekmektedir.

https://intranet.ncc.metu.edu.tr/member_info.php

https://intranet.ncc.metu.edu.tr/asi_bilgisi.php

Saygılarımızla

ODTÜ KKK Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Son Güncelleme: 2022/09/19 - 08:56