Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

Kültür ve Kongre Merkezi

KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ

 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Kültür ve Kongre Merkezi çeşitli sosyal, kültürel ve akademik etkinliklere ev sahipliği yapmakta ve bölgenin bilim, kültür ve sanat yaşamına büyük katkıda bulunmaktadır. Kullanım ve estetik açıdan mükemmel bir mimariye ve teknik altyapıya sahip olan KKM’de biri 522 kişilik, biri 210 kişilik ve ikisi 109 kişilik toplam dört amfi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak dördü 20 kişilik, üçü 60 kişilik toplam 7 tane seminer odası, bir akıllı sınıf, beş tane simültane tercüme odası bulunan Kültür Kongre Merkezi toplam 5791m² alana sahiptir. Teknolojinin tüm yeniliklerini bir araya getiren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Kültür ve Kongre Merkezi her türlü ulusal ve uluslararası kongre, seminer, toplantı, konferans, akademik ve kültürel etkinliğin düzenlenmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Kültür Kongre Merkezi üniversitemizin açılış gününden itibaren ODTÜ KKK öğrencilerine, mensuplarına, yöre ve tüm ülke halkına hizmet vermektedir.

Kültür ve Kongre Merkezi Kullanım Kuralları

 1. Kullanılacak olan Amfi, Seminer Salonu ve Müzik Stüdyosu kullanılmak istenilen haftadan bir önceki Perşembe günü, en geç saat 16.00 a kadar Sosyal ve Kültürel İşler Müdürlüğü’ne bildirilmelidir. (e-posta: nccscaoatmetu.edu.tr, tel:  0392 661 1912 – 13 – 14)
 2. Kültür ve Kongre Merkezi ders amaçlı kullanılamaz
 3. Amfi ve Seminer Salonu için istenilen gereçler (projeksiyon, ses sistemi, ışık sistemi vb.) en geç Perşembe gününe kadar bildirilmelidir.
 4. İstenildiği halde kullanılmayan gereçler bir sonraki rezervasyonda talep edildiği zaman kesinlikle verilmeyecektir. (Teknik problemler dışında)
 5. Amfi, Seminer Salonu ve Müzik Stüdyosunda yiyecek ve içecek tüketilmesi yasaktır.
 6. Kullanım saatleri sırasında KKM ve salon içerisindeki eşya veya elektronik gereçlere verilen zarardan salonu kullanan kişi/kişiler veya topluluk sorumludur.
 7. Yapılacak olan etkinliğe katılımın az olması halinde salon rezervasyonu iptal edilecektir. (En az 10 kişi)
 8. KKM kullanımı ile ilgili Sosyal ve Kültürel İşler Müdürlüğü dışında herhangi bir birime (İdari İşler Müdürlüğü, Yapı ve Teknik İşleri Müdürlüğü, Güvenlik ve CIB) bildirilen değişiklik, istek ve problemler hiçbir şekilde dikkate alınmayacaktır.
 9. KKM ana giriş kapısı açmak için zorlanmamalıdır. Problem olduğunda görevliden yardım istenmelidir. Aksi takdirde kapının elektronik aksamında olacak problemin masrafı zarar veren kişi tarafından ödenecektir.
 10. KKM içindeki eşyalar izinsiz olarak diğer mekanlara taşınmamalıdır.
 11. KKM duvarlarına afiş asmak yasaktır. Dekor amaçlı olarak sahneye ve sahne duvarlarına zarar verilmemelidir.
 12. Paralel aktiviteler sırasında gürültü yapılmamasına özen gösterilmelidir.

Kültür ve Kongre Merkezi Salon krokileri