en
Ana Sayfa
KUZEY KIBRIS KAMPUSU

TEKNOFEST İstanbul’daydık

ODTÜ Kuzey Kıbrıs TEKNOFEST İstanbul’daydı.

Metu Aurora takımı TEKNOFEST İstanbul 2019 Roket Yarışması’nda Yüksek İrtifa Kategorisi’nde dördüncülük elde etti.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne Metu Aurora adıyla katılan ODTÜ Kıbrıs mühendislik öğrencilerinden oluşan takım önemli başarılara imza attı.
2018 Mart ayında kurulan ve  ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencilerinden oluşan METU Aurora takımı, Teknofest İstanbul 2019 Roket Yarışması’nda hem Yüksek hem de Alçak İrtifa Kategorilerinde toplam 9 kişiyle performans sağlayarak ODTÜ’yü başarıyla temsil etmiştir. 2019 senesinde başvuran 571 takım içerisinde finale kalan 78 takım içerisine yer alan METU AURORA, fırlatma sonrası tüm sistemleri otonom olarak çalıştırmayı başararak, 2019 Yüksek İrtifa Kategorisi’nde 4.’lük elde etmiştir.

Teknofest 2018 ve Teknofest 2019 Roket yarışmalarında finalist olan tek ODTÜ takımı olarak sadece ODTÜ Kıbrıs’ı değil, üç Kampusu da temsilen önemli bir sorumluluk üstlenen takım yarışmalara katılmış ve araştırmalarını sürdürmüştür. Teknofest 2018 Roket Yarışması Yüksek İrtifa Kategorisi’nde 4 kişi olarak çalışmalarına başlayan takım şimdilik sadece roket sistemleri üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki yıllarda daha çok öğrencinin katılımıyla farklı yarışmalarda kampusumuzu başarıyla temsil etmeyi, kampusumuz ile savunma sanayi şirketlerinin etkileşimini bu şekilde artırmayı hedeflemektedir.