ODTÜ KKK EBİ ÖĞRENCİ YURDU

 

EBİ A.Ş. bir ODTÜ Geliştirme Vakfı kuruluşu olup, 15 yılı aşkın süredir Ankara’da ODTÜ Kampusu içerisinde yurt işleterek edindiği deneyimi EBİ Öğrenci Yurdu ile KKTC’ye aktarmıştır.

EBİ A.Ş. tarafından inşa edilen EBİ Öğrenci Yurdu, ODTÜ KK Kampusu içerisinde yer almaktadır. 08 Eylül 2008 tarihinde faaliyete geçen EBİ Öğrenci Yurdu işletmesi yine EBİ A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

EBİ Öğrenci Yurdu, öğrencilerin girişten itibaren kendilerini “ev” konforu, huzur ve güvenliği içerisinde hissedebilecekleri şekilde düzenlenmiştir… Nitelikli odalardan başka, lobi, danışma, kafeterya,  çalışma odası, çamaşır ve ütü odası, bilgisayar ve TV odası, ısınma ve soğutma sistemi, sürekli sıcak su, internet erişimi, ortak alanlarda dahili kamera sistemi, odalarda uydu bağlantılı TV gibi yaşamlarını kolaylaştıracak pek çok özellikle donatılmıştır.

Bir cephesi vadiye bakan EBİ Öğrenci Yurdu, Güzelyurt'’a 6km, Kalkanlı Köyüne 500m, Rektörlük ve bölümlere ise 300m mesafede bulunmaktadır.

EBİ Öğrenci Yurdu, toplam 2500 m2 alanda, 2 şer katlı üç bloktan oluşmaktadır. Tamamı süit daire şeklinde 35 oda / 140 yatak kapasiteli olarak inşa edilmiştir.

A Blok katları ile C Blok 1. katı baylar, İdaremizin de bulunduğu C Blok zemin katı bayan öğrenciler için düzenlenmiştir. B Blokta ise çalışma salonu, bilgisayar odası,  lobi ve kafeterya yer almaktadır.

Her biri ihtiyaca göre iki ya da dört kişilik olarak değerlendirilebilen 45m2 lik süit daireler, standart olarak aşağıdaki malzemelerle donatılmıştır;

     YATAK ODALARI                                                                                  
•         Sandıklı Baza
•         Yatak
•         Kilitli iki kapaklı elbise dolabı
•         Komodin
•         Tül ve Perde

      MUTFAK
•         Mutfak Masası ve Tabureleri
•         Fırın
•         Aspiratör
•         Çift gözlü elektrikli ocak
•         Mini Buzdolabı 
  
ÇALIŞMA SALONU
•         Çalışma Masası
•         Kitap Rafları
•         Sandalye
•         Dahili Telefon
•         Çalışma Masası Lambası


       BANYO VE TUVALET
•         Duş Kabini
•         Dolaplı Lavabo Ünitesi
•         Klozet
•         Ayna

-          2x2 Oda Planları için tıklayınız.

-          Resimleri görmek için tıklayınız.

-          2013-2014 Ödeme Planı için tıklayınız.

Öğrencilerimize idari hizmetlerle birlikte, güvenlik ve temizlik hizmetlerinin verilmesi için, konularında eğitimli ve tecrübeli 1 Müdür, 2 Kat ve Temizlik görevlisi gün içerisinde düzenli olarak, 3 Danışma Görevlisi ise vardiyalı olarak 24 saat hizmet vermektedir.

EBİ Öğrenci Yurdu ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu içerisinde yer aldığından çevre güvenliği Özel Güvenlik tarafından sağlanmaktadır. Bina giriş-çıkışı ise Danışma görevlilerimizin kontrolü altında olup, tüm girişler ve ortak alanlar 24 saat kamera ile izlenmektedir.

Öğrencilerimizin şahsi malzemelerinin temizliği için, çamaşır ve kurutma makinelerinden ücretsiz olarak yararlanmaları, çamaşır programına yazılarak kendi çamaşırlarını yıkayıp, kurutup, ütülemeleri mümkündür. Personelimiz, aramıza yeni katılan öğrencilerimize temizlikle ilgili konularda ve makine kullanımlarında ihtiyaç oldukça ve imkanlar dahilinde yardımcı olmaktadır. 

Yurt ücretlerine yemek ücreti dahil olmayıp, EBİ Öğrenci Yurdu içerisinde, öğrencilerimizin günün farklı saatlerine göre ihtiyaç duyabilecekleri sıcak-soğuk yemek ve içeceklerini temin edebileceği kafeterya bulunmaktadır. Kafeterya ayrıca, öğrencilerin misafirlerini ağırlamaları ve boş zamanlarını geçirmeleri için de uygun olup, temizlik, ürün çeşitliliği ve fiyat tutarlılığı, Yurt Yönetimince denetlenmektedir. Yemeklerini kendisi hazırlamak isteyen öğrencilerimiz içinse odalarda donanımlı mutfaklar mevcuttur.

Yerleştirme ve kayıt işlemleri, KKTC ODTÜ Yurtlar Yönetmeliği, Yurtlar Yönetim Kurulu Kararları ve ODTÜ prensipleri doğrultusunda yapılmakta, diğer tüm idari hizmetler EBİ A.Ş. Yönetim Hizmetleri Grubu tarafından belirli esaslara göre verilmektedir.

Yeni Kayıt işlemleri, her öğrenim yılı başında Akademik Takvime uygun olarak ODTÜ Ankara Kampusu’nda ve ODTÜ KKK EBİ Öğrenci Yurdu’nda yapılmaktadır.

KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Her yatak için öğrencilerimizden ayrıca 200 USD Depozito ücreti alınmakta, Taahhütname ekinde belirtilen eşya ve malzemelerin eksiksiz teslimi halinde, yurttan ayrılan öğrencilerimizin hesaplarına, depozitosu iade edilmektedir.
Öğrencilerin, Yurda giriş yaparken Banka Ücret Dekontunu teslim etmeleri gerekmektedir.

EBİ Öğrenci Yurdu hesap bilgileri:

İş Bankası KKTC ODTÜ Şubesi (Şube Kodu 6822 )    
TR50 0006 4000 0016 8220 0150 59 (Yurt Ücretleri) (TL hesabı)
TR50 0006 4000 0026 8220 0046 75 (Depozito Ücretleri) (USD hesabı)

EBİ Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri:

Yurt Müdürü
Emine ALBAYRAK
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Kalkanlı-Güzelyurt
KKTC
Telefon            (392) 6613103
Faks                (392) 6613105
Cep                 (533) 8667076
E-posta           ebiogrenciyurdugmail.com